НЕДЕЛА НА МИТАРОТ И ФАРИСЕЈОТ

На 17. 02. 2019 година, во првата подготвителна недела пред Великиот пост – Неделата на митарот и фарисејот, кога ги прославуваме преподобниот Исидор Пелусиот и преподобниот Николај Исповедник, во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија беа отслужени Свети Божествени Литургии, на кои верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.