Божествена литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На . 25. 06. 2017 година, во 3-та Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на преподобниот Онуфриј Велики, преподобниот Петар Атонски и на преподобниот Тимотеј, пустиник Мисирски,  во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, игуменот Гаврил (Галев) служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.