Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На . 02. 07. 2017 година, во 4-та Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на свети апостол Јуда, преп. Пајсиј Велики, свети маченик Зосим, преп. Јован Отшелник и свети Јован Шангајски, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.