Божествена литургија во храмот „Свeти Никола“ во Перт, (Западна Австралија)

На 09. 07. 2017 година, во 5 – тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на преподобен Давид, празникот на Тихвинската икона и на иконата Одигитрија, во црковната општина „Свети Никола“ во Перт, старешината на храмот протојерејот Станко Јовановски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Денес се приклучи нов член во црковниот хор – Никола Србиновски. Голема благодарност до него.