Божествена литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 15. 10. 2017 година, во 19-тата недела по Педесетница кога го празнуваме споменот на свети Андреј Јуродив; светиот свештеномаченик Кипријан и девицата Јустина и светите маченици Давид и Константин, во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл,  протојерејот Александар Ивановски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.