Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 17. 09. 2017 година, во 15 – тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Вавила; светиотпророк Мојсеј Боговидец и светите маченици Маркел и Касијан, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

 

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.