Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 15. 05. 2017 година, кога го празнуваме споменот на свети маченици Еспер, Зоја, Киријак и Теодул; + Пренос на моштите на свети Атанасиј Велики; светите маченици Борис и Глеб, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.