Света Божествена Литургија во храмот „Свeти Никола“ во Перт (Западна Австралија)

На 25. 02. 2018 година, во првата недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога Светата Црква ги празнува Свети Мелетиј, архиепископ Антиохиски; Свети Алексиј, митрополит Московски; Преподобна Марија; Свети Антониј, патријарх Цариградски; Света Калија, во црковната општина „Свети Никола“ во Перт, старешината на храмот, протојереј Станко Јовановски служеше Света Василиева Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.