Прославен празникот Свети Никола во храмот „Свeти пророк Илија“ во Квинбијан, (Нов Јужен Велс)

На 19. 12. 2017 година, кога го прославуваме празникот Свети Никола, во црковната општина „Свети пророк Илија“ во Квинбијан, старешината на храмот протојерејот Ѓорѓи Митев служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

По Литургијата беа благословени Славските колачи.