Литургија на Претходно-осветени дарови во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 09. 03. 2018, во петокот од третата недела на Великиот пост, кога Светата Црква го слави споменот на Наоѓање на главата на Свети Јован Крстител; Преподобен Еразмо, монах Печерски; (Акатист), во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Литургија на Претходно-осветени дарови.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

На Литургијата присуствуваа и Македонците од домот за стари лица „Естиа“.